Orjinal Lida Resmi Satış Sitesi - LİDA Kargo ÜCRETSİZ!

BirKutu İkiKutu ÜçKutu DörtKutu
Meizi Lida   10 Kutu
Numaranizi Birakin Kargolama Ücret

Obezite Tehditi

Bu içerik Maxthorn tarafından yazıldı.
15 Aralık 2012 tarihinde Kapsül Zayıflama, Lida ve Etkileri kategorilerinde yayınlanmıştır.
Yazı Hakkında: Yorum Yok »

Obezite tehditi

Sonuç olarak vücudumuz, geçen elli milyon yıl boyunca kolay ulaşabildiğimiz, daha çok tükettiğimiz yiyeceklerden yararlanacak şekilde evrim geçirdi.

Tropikal ormanlardaki yüksek ve bol meyveli ağaçların üzerinde rahat ve güvenli bir hayat süren ortak atamız, ormanların azalmasıyla otluk alanlara, savanlara inmek orunda kaldı. Ağaçtan inen primatların beden yapıları daha da irileşmiştir. Bu tarz bir beslenme lida ile desteklenirse kilo verimi daha kolay olur.

Günümüzde de şempanze ve orangutanların cüsseleri, ağaçta yaşayan akrabalarına göre daha iridir. Bir ağacın üzerinde tek başına yaşayabilir, düşman gelirse öbür ağaca ya da daha yukarı dallara kaçabilirsiniz ama geniş otluklarda yalnız olmak, ölmek demektir. Bu nedenle açık alanlarda yaşamaya başlayan primatlar toplumsallaşmak zorunda kalmış, güç birliği yaparak 5060 kişilik gruplar oluşturmuşlardır.

Ortalama 200 kg ağırlığındaki bu hayvanlar, değişik bitkiler ve meyvelerle beslenirler. Güçlü ve kaslı bir vücut yapısına sahip olan gorillerin, hiç hayvansal protein almadıklarına dikkatinizi çekerim, iki gün et yemeyince güçsüz düşeceklerini sananlar, vücut geliştirme salonlarında kas yapmak için ekstra protein tozu alanlar, gorilleri akıllarından çıkarmasınlar. Bu dev hayvanların aldıkları tek hayvansal protein, ara sıra yedikleri karınca ve salyangozdur. Bol sulu yapraklarla beslendikleri için nadir olarak su içme ihtiyacı duyarlar.

Genlerimizin % 98,4′ ü, en yakın akrabalarımız olan şempanzelerle aynıdır. Bu yüzden şempanzelerin beslenme şekli, insanların milyonlarca yıl boyunca ne yediğine dair önemli ipuçları verir. Şempanzeler, tıpkı goriller gibi büyük oranda otçuldur. Yiyecek lerinin %95’i bitkiseldir. Yaprakların taze sürgünlerini, meyve, çiçek, böcek, yumurta, reçine, bitki tohumlan ve nektar yerler. Az miktarda hayvansal gıda tüketir, termit, karınca ve yakalayabilirlere küçük omurgalı hayvanları yerler. Bu tür hayvansal gıdaların şempanze beslenmesindeki oranı % 46 civarındadır. Fakat günümüzde beslenme alışkanlıkları değişti ve obezite herkesi tehdit ediyor. Şişmanlığa karşı önlem olarak ise lida zayıflama hapı kullanabilirsiniz.

Obezite Tehditi adlı yazımızla ilgili olarak daha fazla internet sayfasına ulaşmak istiyorsanız Obezite Tehditi linkine tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Lütfen Yorumunuzu Paylaşın!

Unutmayın: Lida ile ilgili her türlü yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.