Orjinal Lida Resmi Satış Sitesi - LİDA Kargo ÜCRETSİZ!

BirKutu İkiKutu ÜçKutu DörtKutu
Meizi Lida   10 Kutu
Numaranizi Birakin Kargolama Ücret

Genetik Yapıya Uygun Beslenme

Bu içerik Maxthorn tarafından yazıldı.
30 Aralık 2012 tarihinde Kapsül Zayıflama, Lida ile Gıda Tüketimi kategorilerinde yayınlanmıştır.
Yazı Hakkında: Yorum Yok »

Genetik yapıya uygun beslenme

İnsanların besinlerden farklı oranlarda fayda ve zarar gördüğü uzun zamandır biliniyor. Bu besinler aşırı tüketildikleri zaman kilo alımına neden olabilir; bu sebeple lida ile önlem almak gerekir. Bu özellik, yüzyıllardır birbirlerinden uzakta yaşayan toplumlarda daha bir belirgindir. Örnek olarak Asyalı bir insanın buğdaydan ya da inek sütünden yararlanma derecesiyle, bir İngiliz’ in yararlanma derecesi birbirinden farklıdır.

Bazen iki kardeşin genetik yapısında bile büyük farklılıklara rastlanabilir. Aynı evde yaşayan iki kardeşten biri meyveyi çok severken, diğeri ağzına dahi koymaz. İki kardeşin beslenme tercihlerinin bu kadar farklı olmasının nedeni, anne babalarından kendilerine geçen genetik mirasın farklı olmasıyla ilişkilidir.

İnsanoğlu, evrim soy ağacında primat ailesindendir. Bizim beslenmemiz ilk primatların görüldüğü son elli milyon yılda şekillendi. Bu yüzden bir kaç bin yıl önceki atalarımızın yayık tereyağ yediğinden bahisle, bizim de tereyağ yememiz gerektiğini söyleyemeyiz. Bu yağlar lida kullanımı sırasında tüketilmemelidir. Birkaç bin yıl, elli milyon yıllık primat evriminde çok kısa bir zaman süresidir.

İnsan beslenmesinin şekillenmesi açısından bin yıl önceye, on bin yıl önceye, hatta taş devrine gitmek bile yeterli olmaz. Genetik yapıya uygun beslenmenin nasıl olduğu konusunda bir şeyler söylemek için taş devrinden çok daha eskiye, son elli milyon yıla gitmek ya da bugünkü primatların beslenmesine bakmak gerekir.

Bizler, sağ kalanların, yani doğru şeyleri yiyip içenlerin çocuklarıyız. Bu süreç içinde, yediklerimizle vücudumuz arasında devamlı bir etkileşim oldu. Dönem dönem belirli şeyler yemek zorunda kaldık; bazı vücutlar bunu kaldıramadı, tolere edenler ya da bünyelerinde yeni bir sistem geliştirenler yaşamaya devam etti.

Genetik Yapıya Uygun Beslenme adlı yazımızla ilgili olarak daha fazla internet sayfasına ulaşmak istiyorsanız Genetik Yapıya Uygun Beslenme linkine tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Lütfen Yorumunuzu Paylaşın!

Unutmayın: Lida ile ilgili her türlü yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.