Orjinal Lida Resmi Satış Sitesi - LİDA Kargo ÜCRETSİZ!

BirKutu İkiKutu ÜçKutu DörtKutu
Meizi Lida   10 Kutu
Numaranizi Birakin Kargolama Ücret

Basit Zayıflama

Bu içerik Maxthorn tarafından yazıldı.
12 Ocak 2013 tarihinde Lida Hakkında Bilgiler, Lida ile Gıda Tüketimi, Lida ve Etkileri kategorilerinde yayınlanmıştır.
Yazı Hakkında: 1 Yorum »

Basit zayıflama

Kırmızı et ve hayvansal yağ tüketimi, ilk olarak 1972 yılında çıkardığı kitabıyla ünlenen Dr. Atkins tarafından teşvik edildi. Kendisi de kalp hastası (cardiomyopati) olan Dr. Atkins, 2003 yılında vefat etti. Ölüm nedeninin tam olarak ne olduğu konusunda o gün başlayan tartışmalar hâlâ devam ediyor.

Atkins, tanıtımını yaptığı diyette ekmek, patates, hamur işleri gibi nişastalı karbonhidratları kısıtlarken yoğurt ve alkolü yasaklıyor, buna karşılık kırmızı et, balık, karides gibi hayvansal ürünlerin yenmesini öneriyor, hatta yağlı yemeklerin tüketimini teşvik ediyordu. Fakat bu gıdalar lida diyetleri sırasında fazla tüketilmemelidir.

Biz insanlar da dahil olmak üzere bütün canlıların hücrelerindeki DNA‘ larda yaşama güdümüzü borçlu olduğumuz “mümkün olduğu kadar çoğal” komutu vardır. Bu komutla çoğalmaya başlayan ilk hücre, aynı emri çocuklarına geçirdi: Mümkün olduğu kadar çoğal! Daha sonra çoğalma esnasında ortaya çıkan mutasyonlardan “doğal seçilim” kuralları içinde yeni canlılar meydana geldi ama DNA’ lardaki o temel komut değişmedi. Bir filin de, bir insanın da, bir maymunun da DNA’ sı hep aynı şeyi istedi: Çoğalmak, kendisini kopyalamak.

İlk hücrenin, oluştuğu andan itibaren çevreyle etkileşime girdiğinden eminiz. Şifresindeki çoğalma komutunu yerine getirebilmek için, yemeye ve canlılığını sürdürmeye çalıştı ki, biz bunun adına basitçe “beslenme” diyoruz. Şimdi bir su göletinin içinde yaşayan amipe benzeyen, birbirleriyle akraba A, B ve C hücre grupları olduğunu farz edelim.

Bu hücreler göletteki yeşil, kahverengi ve siyah yosunları yiyerek beslensinler. A hücrelerinin, evlerine yakın olan kahverengi yosunları tercih ettiklerini, B hücrelerinin tadı güzel olan siyah yosunları yediğini, C hücrelerinin de kaloriden zengin yeşil yosunların peşine düştüğünü düşünelim. Farz edelim ki, dünya kurak bir döneme girdi ve göletteki su azaldı.

Basit Zayıflama adlı yazımızla ilgili olarak daha fazla internet sayfasına ulaşmak istiyorsanız Basit Zayıflama linkine tıklayarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

One Response

 1. Oktay Tunçbilek Says:

  Lida ile 6 ayda 35 kilo verdim,Bağırsak sıkıntısı ve ağız kuruluğu ilk başlarda yaşadım.
  şimdi form için zaman zaman kullanıyorum.
  memnunum tavsiye ederim ancak önce insan vücudunu tanımalı bu önemli.
  Genelde etki güzel,sıkıntı olmuyor.
  Teşekkürler Lida….

Lütfen Yorumunuzu Paylaşın!

Unutmayın: Lida ile ilgili her türlü yorumunuzu bizlerle paylaşabilirsiniz.